Mesaj de solidaritate

Pubblicato giorno 2 aprile 2020 - 2020, În home page, Știri

totul-va-fi-bine-696x383

Dragilor,

cu toții trecem prin niște momente foarte grele, fără precedent. Acum, mintea gândul îmi zboară la persoanele bolnave, la cele în vârstă, la medicii, asistentele, infirmierele care le asistă, la cele care în această perioadă se află acasă în auto-izolare, ori la cele care, din cauza izbucnirii epidemiei cu noul Coronavirus (Covid-19), și-au pierdut locul de muncă și s-au găsit de pe o zi pe alta fără nici un mijloc de susținere economică. Pentru acest motiv, persoanele din comunitate, în reală dificultate, sunt rugate să mă sune la unul din numerele aflate aflate la secțiunea „Contact”. În măsura posibilităților o să încercăm să venim în întâmpinarea tuturor cererilor de într-ajutorare.

Pr. Raimondo Salanschi

Lascia un commento

  • (will not be published)