Invitație la Sf. Maslu

Pubblicato giorno 7 Ottobre 2019 - 2019

„Este cineva bolnav între voi? Să cheme preoții Bisericii și să se roage pentru el, ungându-l cu untdelemn, în numele Domnului. Și rugăciunea credinței va mântui pe cel bolnav și Domnul îl va ridica și de va fi făcut păcate, se vor ierta lui”

(Iacov 5,14-15)

A devenit deja o tradiţie în rândul credincioşilor din Vicenza şi din împrejurimi, ca în prima duminică din Postul Naşterii Domnului să fie celebrat Sf. Maslu. În acest an, Taina Maslului va avea loc duminică 17 noiembrie, începând cu ora 15.00.

Vor fi prezenţi 7 preoţi din zona Triveneto, iar cuvântul de învăţătură va fi rostit pe pr. dr. Vasile Barbolovici, responsabilul comunităţii din Veneţia-Mestre.

După obicei, împreunăslujirea va fi urmată de o agapă frăţească. Pentru o majoră participare la această sfântă slujbă vă rugăm să divulgaţi ştirea celor care doresc să participe!

Vă așteptăm pe toți cei cu boli trupești sau sufletești!


Afis Maslu