Invitație: Laboratorele de Crăciun pentru copii

Pubblicato giorno 12 Novembre 2019 - 2019

activitati-pentru-copii-craciun

Perioada Sărbătorilor de Iarnă ocupă un loc special în inimile multor copii, indiferent de vârstă și de religie. De aceea, parohia noastră organizează în fiecare an diferite activități tematice, mici inițiative care se vor transforma în amintiri dragi peste ani. Activitățile, de tip laborator, îi vor face pe copii să se bucure de magia Crăciunului! Vom profita de ocazie pentru a învăța colinde împreună pe care să le cântați ulterior cu ocazia reuniunilor de familie.

Întâlnirile vor avea loc în duminicile: 1, 8, 15 și 22 decembrie în Sacrestia Bisericii noastre parohiale din Piazza Araceli, 21, Vicenza. Pentru ulterioare informații puteți să ne contactați la următoarele numere de telefon:

  • mobil 393 482 9000
  •  fix 0444 149 6055