Laborator de creație și divertisment pentru copii

Pubblicato giorno 5 Febbraio 2018 - Activități cu tinerii și copiii

2

Sărbătoarea Mărțișorului, care marchează prima zi a primăverii, va fi întâmpinată de copii parohiei într-un mod inedit, cu joacă, creativitate începând cu duminică 11 februarie 2018, începând cu ora 10.30, în sacristia bisericii.

Laboratorul de creație este conceput pentru a le oferi ocazia celor mici să învețe, să creeze și să dăruiască. Copiii sunt invitați să confecționeze mărțișoare și felicitări, special pregătite, ca și anii trecuți pentru a fi dăruite mămicilor și bunicilor, ca semn al sosirii primăverii.

Toți prichindeii care vor participa vor putea, de asemenea, să înțeleagă ce înseamnă procesul creativ colectiv.  Atelierul va fi condus de către doamna preoteasă Monica Salanschi, ajutată de animatoarele comunității. 

Accesul copiilor la orele de laborator este gratuit!